Cyberpunk 2077 و هر آنچه که درباره این بازی می دانیم

بازی Cyberpunk 2077 یکی از عناوین بسیار مورد انتظار گیمر ها می باشد و امروز به بررسی هر آنچه که درباره این بازی می دانیم می پردازیم.

به جرئت می توان گفت ، هیچ گیمری در جهان نیست که با کمپانی بازی سازی ” Cd project -Red ” به واسطه فرنچایز شاهکار ” The Witcher ” آشنا نباشد. همانطور که می دانید ، اولین باری که سی دی پراجکت بطور رسمی اعلام کرد بازی Cyberpunk 2077 در دست توسعه قرار دارد ، مربوط به تقریبا 8 سال پیش یعنی سال 2012 بود . در ابتدا معرفی این بازی به اندازه این روز ها در میان گیمر ها سر و صدا نکرد ، اما بعد از عرضه شاهکار ” The Witcher : Wild Hunt ” و قدرت نمایی بی سابقه کمپانی سی دی پراجکت – رد و تبدیل شدن ویچر3 به پر افتخار ترین عنوان تاریخ صنعت گیم ، هایپ گیمر ها برای بازی “Cyberpunk 2077″ به بالاترین حد خود رسید . اکنون بعد از گذشت چندین سال از اولین نمایش بازی ” سایبرپانک 2077 ” می گذرد و ما بیشتر از هر وقت دیگری به انتشار این بازی نزدیک هستیم و برای آن لحظه شماری میکنیم . با توجه به نمایش های ” Cyberpunk 2077 ” در مراسم های مختلف و اطلاعاتی که از سوی سازندگان منتشر شده اند ، می دانیم که در این بازی همانند ” The Witcher ” با جهانی گسترده و پر از ماموریت های متنوع اصلی و فرعی روبرو خواهیم بود که میتوانیم ساعت ها خود را سرگرم کنیم و در جهان بازی غرق شویم . تفاوت ” Cyberpunk 2077 ” با ” The Witcher ” در جایی شکل می گیرد که بر خلاف ویچر ، این بازی در جهان آینده و شهری به نام ” Night city ” جریان خواهد داشت . سایبرپانک 2077 آزادی عمل بسیار زیادی در اختیار بازیکن قرار خواهد داد و آن ها را قادر می سازد تا به انجام کارهای مختلفی از قبیل : رانندگی ، هک ، تیراندازی ، کاوش ساختمان های مختلف ، انتخاب نوع پیشبرد داستان و دیالوگ ها و … بپردازند . در ادامه قصد داریم تمام اطلاعاتی که از روز اول معرفی ” Cyberpunk2077 ” تا به امروز منتشر شده اند مورد بررسی قرار دهیم . با بازی کی همراه باشید.

برای خرید بازی Cyberpunk کلیک کنید.

تاریخ انتشار ” Cyberpunk 2077 ” :

با توجه به اعلام سی دی پراجکت – رد عنوان ” Cyberpunk 2077 ” در تاریخ ۱۰ دسامبر 2020 (۲۰ آذر) برای پلتفرم های PC ، Ps4 ، Xbox One و Stadia منتشر خواهد شد . ( نسخه رایانه های شخصی در استیم و GOG در دسترس قرار خواهند گرفت ) . البته امیدواریم این بار شاهد تاخیری دوباره از سوی سازندگان نباشیم ، چرا که قبل از این انتشار این بازی سه بار به تعویق افتاده است و این تاخیر های چند باره چندی پیش باعث افت ارزش سهام کمپانی ” Cd project – red ” شد . البته تاخیر دوباره در عرضه ” Cyberpunk2077 ” بعید می رسد چرا که ظاهرا سی دی پراجکت – رد ساعات کاری کارمندانی که در روند توسعه بازی سایبرپانک 2077 نقش دارند دو برابر کرده تا این بار هر طور شده بازی در تاریخ معین شده آماده انتشار باشد .

سوالات رایج در مورد ” Cyberpunk 2077 ” :

1- ” سایبرپانک 2077 ” چه سبکی خواهد داشت ؟

” Cyberpunk 2077 ” یک عنوان Rpg با تم علمی تخیلی است که توسط کمپانی ” Cd project – red ” توسعه داده شده است . مهم ترین بازی سی دی پراجکت – رد فرنچایز محبوب ” The Witcher ” است .

2- جهان بازی ” سایبرپانک 2077 ” چگونه خواهد بود ؟

با توجه به اطلاعات و نمایش های منتشر شده ، جهان این بازی گسترده تر و پرجزئیات تر از عنوان ” The Witcher ” خواهد بود ، بطوریکه حتی ساختمان های بازی قابل کاوش کردن هستند . این بازی در شهری خیالی به نام Night City و در زمان آینده جریان خواهد داشت .

3- آیا قابلیت شخصی سازی کاراکتر در بازی وجود دارد ؟

ظاهرا شخصی سازی کاراکتر در بازی ” Cyberpunk 2077 ” از جهاتی شبیه به فرنچایز ” Mass Effect ” خواهد بود . نام کاراکتر اصلی ” V ” است ، اما بازی دست شما را برای ایجاد تغییرات ظاهری و انتخاب صدا پیشه شخصیت ( از بین دو صدا پیشه ) باز گذاشته است .

4- سیستم مبارزات ” سایبرپانک 2077 ” به چه شکلی است ؟

به نظر می رسد سیستم مبارزات بازی با وجود قابلیت هایی مانند هک کردن ، مخفی کاری و یا ایجاد دیالوگ تنوع بسیار بالایی خواهد داشت . با توجه به این گزینه ها و این که می دانیم ” Cyberpunk 2077 ” یک شوتر اول شخص خواهد بود ، احتمالا در این بخش شاهد شباهت هایی با عنوان محبوب ” Deus Ex ” هستیم .

5- کیانو ریوز در بازی چه نقشی خواهد داشت ؟

اسم شخصیت کیانو ریوز در بازی جانی دست نقره ای ” Johny silver hand ” است که به عنوان یک ستاره راک شکست خورده به ایفای نقش پرداخته است . با توجه به اطلاعاتی که چندی پیش منتشر شد ، کیانو ریوز ، بعد از شخصیت اصلی بازی یعنی ” V ” بیشترین دیالوگ را در بازی خواهد داشت .

سیستم مورد نیاز بازی ” Cyberpunk 2077 ” :

سیستم مورد نیاز ” سایبرپانک 2077 ” با وجود اینکه شاهد جزئیات بسیار بالا و طراحی بصری فوق العاده هستیم ، واقعا بهینه است . در ادامه می توانید سیستم پیشنهادی و حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای این بازی را مشاهده کنید .

حداقل سیستم مورد نیاز :

OS: 64-bit Windows 7 or 64-bit Windows 10. DirectX® 12.

Processor: Intel Core i5-3570K or AMD FX-8310. .

Graphics: Nvidia GeForce GTX 780 3GB or AMD Radeon RX 470
.
RAM: 8 GB

Disk space: 70 GB HDD (SSD recommended)

سیستم پیشنهادی :

OS: 64-bit Windows 10. DirectX 12 is necessary to run the game
.
Processor: Intel Core i7-4790 or AMD Ryzen 3 3200G

Graphics: NVIDIA GeForce GTX 1060 6 GB or AMD Radeon R9 Fury

RAM: 12 GB

Disk space: 70 GB SSD

” Cyberpunk 2077 ” به کمک تکنولوژی رهگیری پرتو نور ( Ray Tracing ) فوق العاده بنظر می رسد :

چندی پیش ، با معرفی کارت گرافیک های سری 30 شرکت Nvidia ، کمپانی Cd project – red نمایش مختصری از Cyberpunk 2077 منتشر کرد که در آن از این کارت گرافیک ها و قابلیت ” Ray Tracing ” با بالاترین تنظیمات گرافیکی استفاده شده بود . این نمایش نشان از قدرت تیم توسعه دهنده در طراحی بصری فوق العاده “سایبرپانک 2077 ” داشت .

ویدیو های گیم پلی سایبرپانک 2077 :

1- در مراسم E3 2018 دمویی 48 دقیقه ای از Cyberpunk 2077 به نمایش در آمد . با توجه به گفته سازندگان برخی از موارد موجود در این دمو حذف و یا تغییر داده شده اند ، چرا که این دمو مربوط به سال های ابتدایی توسعه بازی است . تمرکز این دمو بیشتر روی گان پلی بازی ، ساخت کاراکتر ، پیشینه های داستانی و گشت و گذار در شهر Night City بود .

2- در مارچ سال 2019 ویدیوی دیگری توسط توسعه دهندگان منتشر شد. این نمایش باعث ایجاد شایعاتی مبنی بر به اتمام رسیدن پروسه ساخت بازی و انتشار آن در سال 2019 شد ، اما سازندگان در مراسم E3 2019 حتی تاریخ انتشار دقیق بازی را مشخص نکردند . در این ویدیو شاهد اسلحه ها و شخصیت های جدیدی از جمله کیانو ریوز ( جانی سیلور هند ) بودیم .

3 – در 25 ژوئن و در جریان مراسم Night city wire شاهد نمایش تریلر دیگری از سایبرپانک ” 2077 ” بودیم . تمرکز این نمایش ، روی پرولوگ بازی بود .

4 – عنوان تریلر بعدی ” tools of instruction ” است . این تریلر همانطور که از نام آن پیداست ، تمرکز آن بر روی نمایش برخی از اسلحه های موجود در بازی است و نشان از تنوع بالای اسلحه ها در بازی دارد .

5- در تاریخ 10 آگوست ، در جریان مراسم Night city wire شاهد نمایش دو تریلر بودیم . یکی از این تریلر ها ویژگی Lifepaths( مسیر های زندگی ) در بازی را به نمایش می گذارند . طبق این ویژگی شما قادر خواهید بود تا از بین سه نوع شخصیت با پیشینه های داستانی متفاوت یکی را انتخاب کنید . شما با انتخاب هر کدام از شخصیت ها با توجه به پیشینه ای که دارند ، مسیر داستانی ، انتخاب دیالوگ و روابط متفاوتی را پیش خواهید برد . تریلر بعدی که در این مراسم به نمایش گذاشته شد ، عنوان آن ” Weapons ” بود . همانطور که از نام این تریلر پیداست ، تمرکز آن روی سه نوع اسلحه موجود در بازی یعنی : Smart weapons ، Tech Weapons و Cyberware است .

6- در ژوئن 2020 شاهد دمویی از گیم پلی بازی سایبرپانک 2077 ، با محوریت قابلیت ” Brain Dancing ” بودیم . با استفاده از این ویژگی بازیکن قادر خواهد بود تا از تجربیات و اطلاعات افراد دیگر مطلع شود به شکلی ذهن آن ها را بخواند .

7- قسمت چهارم Nightwire city در اکتبر 2020 برگزار شد و در این مراسم شاهد تریلری با محوریت وسایل نقلیه و لباس های موجود در Night city بودیم . این نمایش نشان دهنده تنوع بسیار بالا در هردو بخش حمل و نقل و پوشش بود . برای حمل و نقل در Night city قادر به انتخاب از بین ارزان ترین موتور سیکلت ها تا گران قیمت و لوکس ترین ماشین های موجود در شهر و سرقت آن ها هستید . همچنین لباس های موجود در بازی به چندین دسته مختلف تقسیم می شوند و بازیکنان می توانند با توجه به سلیقه خودشان ، پوشش متفاوتی داشته باشند .

شخصی سازی کاراکتر :

در دمویی که سال 2018 از بازی دیدیم ، بخش شخصی سازی کاراکتر بازیکن را قادر می ساخت تا لباس ها و خالکوبی ها را شخصی سازی کند . با توجه به نمایش این دمو ، امکان شخصی سازی اسکلت بدن کاراکتر وجود نخواهد داشت . با توجه به مصاحبه یکی از طراحان ارشد بازی ” Cyberpunk 2077 ” دست بازیکن برای تعیین جنسیت کاراکتر باز خواهد ، همچنین احتمالا بسیاری از محدودیت هایی که در دموی بازی در بخش شخصی سازی وجود داشت ، برداشته می شوند تا بازیکنان حس اآزادی عمل بیشتری داشته باشند .

داستان های عاشقانه :

با توجه به اطلاعات منتشر شده ، در “سایبرپانک 2077 ” همانند بازی ” The witcher ” داستان های عاشقانه در بازی اتفاق خواهند افتاد . این داستان های عاشقانه بدلیل وجود تنوع بیشتر در ساخت کاراکتر و پیشینه داستانی آن ، تنوع بیشتری خواهند داشت .

سیستم دیالوگ ها :

با این که هنوز صد درصد مطمئن نیستیم ، اما به احتمال بسیار بسیار بالا ، دیالوگ ها و گفتگو های بازی بصورت ” Real Time ” انجام می شوند . شما می توانید در هنگام حرف زدن با Npc ها به اطراف نگاه کنید و هنگامی که به Npc نگاه کنید ، گزینه ها و انتخاب های شما در دیالوگ ها ظاهر می شوند . با توجه به نمایش ها و دموهایی که منتشر شده اند ، برای هر دیالوگ سه یا چهار انتخاب وجود دارند . البته با توجه به وعده سازندگان ، سیستم انتخاب دیالوگ ها بسیار پویا تر و مدرن تر از بازی ” The Witcher ” خواهند بود .

از نایت سیتی ( Night City ) چه می دانیم ؟

همانطور که از نام بازی پیداست ، داستان در سال 2077 و در شهر نایت سیتی جریان دارد و این شهر از شش بخش اصلی تشکیل می شود. یک شهر خیالی که ظاهرا بین سان فرانسیسکو و لس آنجلس امروزی واقع شده است . در نایت سیتی ، قدرت دست گروه های خلافکار و قانون شکن است و آن ها شهر را اداره می کنند . با توجه به تریلر ها و دمو هایی که تا الان از بازی دیده ایم ، Night city احتمالا یکی از پویا ترین و زنده ترین شهر ها در تاریخ صنعت بازی های ویدیویی خواهد بود که قبلا همانندش را ندیده ایم . فقط کافی است به تعداد بالای مردمی که در خیابان ها بطور بسیار واقع گرایانه در حال راه رفتن هستند دقت کنید . نکته جالب دیگر در مورد پویایی شهر بازی با توجه به دمو ها این بود که ، گاهی اوقات NPC ها بصورت داینامیک و پویا مرتکب جرم خیابانی می شوند !

اسلحه های بازی ” Cyberpunk2077 ” :

همانطور که می دانید عنوان ” سایبرپانک 2077 ” یک بازی شوتر اول شخص است . در تمام بازی های شوتر اول شخص ، اسلحه های موجود در بازی و سطح گان پلی نقش کلیدی و تعیین کننده ای در موفقیت و یا عدم موفقیت بازی ایفا می کنند .” Cyberpunk 2077 ” از این قاعده مستثنی نیست و با توجه به تریلر ها در این بازی شاهد انواع اسلحه های سرد و گرم با تنوع بسیار بالا هستیم و این تنوع باعث عمقی تر شدن هرچه بیشتر گیم پلی بازی می شوند . اسلحه های گرم در سایبرپانک در سه دسته کلی قرار می گیرند و شامل اسلحه های کوتاه برد مانند پیستول (pistol ) ، شات گان ها ( Shotgun ) و اسلحه های با برد بیشتر می شوند . در ادامه به بررسی بیشتر اسلحه های مختلف بازی ” Cyberpunk 2077 ” می پردازیم .

Power Weapons : طراحی این نوع از اسلحه ها بیشترین شباهت را به اسلحه های امروزی دارند . با این تفاوت که گلوله شلیک شده این اسلحه ها قابلیت عبور از سطوح مختلف را دارند. در نتیجه شما می توانید با کمک این نوع از اسلحه ها دشمنانی که پشت دیوار ها و موانع پناه گرفته اند از بیت ببرید .

Tech Weapons : این اسلحه ها اصطلاحا سوپر شارژ هستند (Super Charge ) و عملکرد آن ها شباهت هایی با بعضی از اسلحه های بازی Apex legends دارند . طرز کار این گروه از اسلحه ها به این شکل است که برای شلیک گلوله ، نیاز به زمانی کوتاه برای شارژ شدن دارند . این گروه از اسلحه ها از نیروی الکترومغناطیسی برای شلیک گلوله های فلزی بهره می برند و مانند گروه قبل به دلیل قدرت بسیار بالا می توانند دشمنانی که در پشت مانع قرار دارند را از پا در بیاورند .

Smart Weapons : این گروه شامل اسلحه های هوشمندی هستند که قابلیت هدایت گلوله را در اختیار بازیکن قرار می دهند . بوسیله این قابلیت شما قادر خواهید بود حتی اگر بطور دقیق دشمنان را هدف نگیرید ، با هدایت گلوله آن ها را از بین ببرید .

Melee Weapons : این گروه از اسلحه ها که عموما برای مبارزات نزدیک کاربرد دارند ، شبیه به اسلحه های امروزی هستند که اضافه شدن تکنولوژی باعث قوی تر شدن و مرگبار تر شدن آن ها شده است . کاتانای حرارتی و شمشیر فوق داغ که در تریلر ها شاهد آن ها بودیم در همین دسته قرار می گیرند .

بخش مولتی پلیر :
کمپانی Cd project – red بطور رسمی تایید کرد که بخش مولتی پلیر برای بازی ” Cyberpunk 2077 ” وجود خواهد داشت . اما تا زمانی که تمام بسته های الحاقی بازی (Dlc) منتشر نشوند ، بخش مولتی پلیر معرفی نخواهد شد . شخصا توصیه می کنم از بخش چند نفره ” سایبرپانک 2077 ” انتظاری در حد بهترین بازی های آنلاین جهان نداشته باشید . چرا که این عنوان ، یک نقش آفرینی داستان محور است و بنظر می رسد بیشترین تمرکز تیم سازنده روی همین بخش بوده است .

قابلیت ماد سازی برای ” Cyberpunk 2077 ” :
یکی از مدیران پروژه ” Cyberpunk 2077 ” در گفتگویی اعلام کرد ، فعلا تمرکز تیم سازنده تنها روی انتشار است . اما بعد از انتشار ، ایجاد قابلیت ماد سازی ( modding ) همانند کاری که بعد از انتشار ” The witcher ” انجام دادیم ، محال نیست و احتمال آن وجود دارد .

شهری
دیدگاه کاربران
2 دیدگاه
  • حمید 12 مهر 1401 / 7:26 ق.ظ

    ببخشید من چرا دیگ نمیتونم لباس .شلوار.کلاه ….انتخاب کنم همش قفل زده .اول بازی درست بود .اومدم کوله پشتیشو خالی کنم همشو.بعد اون این اتفاق افتاد .باید چکا کنم درست بشه.هرچیم لباس .کفش میخرم. بازم قفله .هیچی نمیتونم انتخاب

    • امیرحسین مولایی 28 دی 1401 / 4:10 ب.ظ

      سلام وقت بخیر این بازی یه مقدار باگ داشت در هنگام عرضه آپدیت کنید تا مشکل برطرف بشه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *