آموزش عودت بازی در استیم و دریافت هزینه بازی در استیم والت

سلام به همراهان همیشگی بازی کی در این مقاله جامع با هم آموزش عودت بازی در استیم و دریافت هزینه بازی در استیم والت را مورد بررسی قرارمیدیم .

بازپرداخت در استیم

تقریباً برای هر خرید در Steam می توانید بازپرداخت کنید – به هر دلیلی. شاید رایانه شما از نظر سخت افزاری مطابقت نداشته باشد. شاید شما به اشتباه یک بازی خریداری کرده باشید. شاید شما یک ساعت عنوان را بازی کردید و فقط آن را دوست نداشتید. مهم نیست در صورت درخواست در بازه زمانی لازم ، Valve در صورت درخواست از طریق help.steampowered.com ، به هر دلیلی بازپرداخت می کند و در صورت بازی کمتر از دو ساعت ، در مورد بازی ها ، در مورد بازی ها. در زیر جزئیات بیشتری وجود دارد ، اما حتی اگر از قوانین بازپرداختی که توصیف کردیم خارج شوید ، به هر حال می توانید درخواست بازپرداخت کنید و نگاهی خواهیم انداخت. پس از تأیید ، بازپرداخت کامل خرید خود به شما پرداخت می شود. بازپرداخت را از طریق وجوه Steam Wallet یا از طریق همان روش پرداختی که برای خرید استفاده کرده اید دریافت خواهید کرد. اگر به هر دلیلی ، Steam نتواند از طریق روش پرداخت اولیه شما بازپرداخت کند ، مبلغ کامل به کیف پول Steam شما اعتبار داده می شود. (برخی از روش های پرداخت موجود در Steam در کشور شما ممکن است از بازپرداخت خرید به روش پرداخت اصلی پشتیبانی نکند. برای لیست کامل اینجا را کلیک کنید.)

مقاله پیشنهادی: برای آموزش ساخت اکانت استیم کلیک کنید.

نحوه درخواست بازپرداخت 

پیشنهاد بازپرداخت Steam ، ظرف دو هفته پس از خرید و با کمتر از دو ساعت زمان پخش ، برای بازی ها و برنامه های نرم افزاری موجود در فروشگاه Steam اعمال می شود. در اینجا یک نمای کلی از نحوه بازپرداخت با سایر خریدها وجود دارد. بازپرداخت مطالب قابل بارگیری (محتوای فروشگاه بخار قابل استفاده در بازی یا برنامه نرم افزاری دیگر ،  خریداری شده از فروشگاه Steam ظرف مدت چهارده روز پس از خرید قابل استرداد است و اگر عنوان اصلی از زمان خریداری DLC کمتر از دو ساعت پخش شده باشد ، به شرطی که DLC مصرف ، اصلاح یا انتقال داده نشده باشد. لطفا توجه داشته باشید که در برخی موارد ، Steam قادر به بازپرداخت برخی از DLC های شخص ثالث نخواهد بود (به عنوان مثال ، اگر DLC به طور غیرقابل برگشتی شخصیت بازی را بالا ببرد) این موارد استثنا قبل از خرید به وضوح به عنوان غیر قابل استرداد در صفحه فروشگاه مشخص می شوند. بازپرداخت خریدهای درون بازی به شرطی که مورد درون بازی مصرف نشده ، اصلاح یا انتقال نیافته باشد ، بخار ظرف چهل و هشت ساعت پس از خرید ، بازپرداخت خریدهای درون بازی را برای هر بازی ساخته شده توسط Valve ارائه می دهد. توسعه دهندگان شخص ثالث این امکان را دارند که بازپرداخت اقلام درون بازی را با این شرایط فعال کنند. اگر سازنده بازی تصمیم گرفته است مبلغی را در مورد کالای درون بازی شما خریداری کند ، هنگام خرید به شما اطلاع می دهد. در غیر این صورت خریدهای درون بازی در بازی های غیر Valve از طریق Steam قابل استرداد نیست.

نحوه بازپرداخت بازی پیش خرید شده

بازپرداخت عناوین پیش خرید شده هنگامی که عنوان را در Steam پیش خرید می کنید (و مبلغ پیش پرداخت آن را پرداخت کرده اید) ، می توانید قبل از انتشار این عنوان ، در هر زمان خواستار بازپرداخت شوید. دوره استاندارد بازپرداخت 14 روزه / دو ساعته نیز اعمال می شود ، از تاریخ انتشار بازی شروع می شود. بازپرداخت کیف پول بخار اگر وجوه Steam Wallet در Steam خریداری شده باشند و از هیچ یک از این وجوه استفاده نکرده باشید ، ممکن است ظرف چهارده روز پس از خرید ، درخواست بازپرداخت کنید. اشتراک های تجدید پذیر برای برخی از محتوا و خدمات ، Steam دسترسی دوره ای (به عنوان مثال ماهانه ، سالانه) را ارائه می دهد که شما به طور مکرر پرداخت می کنید. اگر در چرخه صورتحساب فعلی از اشتراک تجدید پذیر استفاده نشده است ، شما می توانید ظرف 48 ساعت از خرید اولیه یا 48 ساعت پس از تمدید خودکار ، درخواست بازپرداخت کنید. اگر هر بازی درون اشتراک در طول چرخه صورتحساب فعلی انجام شده باشد یا از مزایا یا تخفیفات همراه با اشتراک ، استفاده ، مصرف ، اصلاح یا انتقال استفاده شده باشد ، محتوا استفاده می شود. لطفاً توجه داشته باشید که با رفتن به جزئیات حساب خود می توانید اشتراک فعال را در هر زمان لغو کنید. پس از لغو ، اشتراک شما دیگر به طور خودکار تمدید نمی شود اما شما می توانید به محتوای و مزایای اشتراک تا پایان چرخه صورتحساب فعلی خود دسترسی پیدا کنید.

نحوه بازپرداخت بازی فیزیکی خریده شده از استیم

سخت افزار بخار در چهارچوب زمانی مشخص شده در خط مشی بازپرداخت سخت افزار ، به هر دلیلی ممکن است درخواست بازپرداخت سخت افزار و لوازم جانبی Steam را که از طریق Steam خریداری شده اند ، کنید. شما باید سخت افزار را طی چهارده (14) روز پس از درخواست بازپرداخت ، به دنبال دستورالعمل هایی که به شما ارائه می دهیم ، برای ما ارسال کنید. لطفاً برای راهنمایی دقیق در مورد روند برگشت و لغو سخت افزار و لوازم جانبی Steam ، از خط مشی بازپرداخت سخت افزار دیدن کنید. بازپرداخت بسته های نرم افزاری برای هر بسته نرم افزاری خریداری شده در فروشگاه بخار ، می توانید بازپرداخت کامل را دریافت کنید ، به شرطی که هیچ یک از موارد موجود در بسته نرم افزاری منتقل نشده باشد و اگر مدت زمان استفاده ترکیبی برای همه موارد موجود در بسته نرم افزاری کمتر از دو ساعت باشد. اگر بسته نرم افزاری شامل یک مورد در بازی یا DLC باشد که قابل استرداد نیست ، Steam به شما اطلاع می دهد که آیا کل بسته در هنگام خروج قابل استرداد است. خریدهای خارج از بخار Valve نمی تواند برای خریدهای خارج از Steam (به عنوان مثال ، کلیدهای CD یا کارت های کیف پول Steam که از اشخاص ثالث خریداری شده است) بازپرداخت کند. ممنوعیت های VAC اگر توسط VAC (سیستم ضد تقلب Valve) در یک بازی ممنوع شده باشید ، حق بازپرداخت آن بازی را از دست می دهید. محتوای ویدئو ما نمی توانیم برای محتوای ویدئویی در Steam بازپرداخت کنیم (به عنوان مثال فیلم ها ، کوتاه ها ، سریال ها ، قسمت ها و آموزش ها) ، مگر اینکه ویدیو در یک بسته نرم افزاری با محتوای قابل استرداد دیگر (غیر ویدیویی) باشد. بازپرداخت هدیه هدیه های بازپرداخت نشده ممکن است در دوره بازپرداخت 14 روزه / دو ساعته استاندارد بازپرداخت شوند. اگر گیرنده هدیه شروع به بازپرداخت کند ، ممکن است هدیه های بازپرداخت شده با همان شرایط بازپرداخت شود. وجوه استفاده شده برای خرید هدیه به خریدار اصلی بازگردانده می شود. حق برداشت اتحادیه اروپا برای توضیح چگونگی عملکرد حق برداشت اتحادیه اروپا برای مشتریان Steam ، اینجا را کلیک کنید. سو استفاده کردن بازپرداخت ها برای از بین بردن خطر خرید عناوین در Steam طراحی شده اند – نه به عنوان راهی برای دریافت بازی های رایگان. اگر به نظر ما برسد که شما از بازپرداخت سوusingاستفاده می کنید ، ممکن است ارائه آن را به شما متوقف کنیم. ما درخواست بازپرداخت عنوانی را که درست قبل از فروش خریداری شده و سپس بلافاصله آن عنوان را برای قیمت فروش مجدداً خریداری کردیم ، سو abuse استفاده نمی دانیم.

بعد از بررسی قوانین حاکم بر بازپرداخت بازی در ادامه به صورت عملی با مراحل آشنا میشویم.

برای شروع وارد کلاینت استیم شوید و از نوار بالای صفحه، کلید «Help» را پیدا و روی آن کلیک کنید. با کلیک روی کلید «Help» صفحه کوچکی برایتان باز می‌شود که باید از میان گزینه‌های موجود در آن روی «Steam Support» کلیک کنید.

بازپرداخت در استیم

 

با ورود به منو «Purchases» نام بازی‌هایی که اخیرا خریداری شده‌اند به نمایش در می‌آید. بازی مورد نظر خود را انتخاب و روی آن کلیک کنید.

 

با ورود به منو بعدی روی کلید «I would like a refund» کلیک کنید.

در صفحه بعدی، نوبت به انتخاب گزینه «I’d like to request a refund» می‌رسد

با کلیک روی گزینه «I’d like to request a refund» وارد صفحه تازه‌ای می‌شوید که باید در آن دلیل ریفاند بازی مورد نظر را توضیح دهید. خوشبختانه برای ثبت دلیل خود نیازی به تایپ کردن نیست و می توانید از طریق نوار مقابل عبارت «Reason» از دلیلتان برای استفاده از سیستم بازپرداخت بگویید. پس بهترین راه این است که یکی از دلایل موجود در بخش «Reason» را انتخاب و با کلیک روی کلید «Submit request» درخواستتان را ثبت کنید

با کلیک روی گزینه «Submit request» درخواست شما به ثبت می رسد و کار تمام است. به همین ترتیب، ایمیلی هم به منظور ثبت درخواست شما برایتان ارسال می‌شود که می‌توانید اطلاعات مربوط به بازپرداخت را در آن مشاهده کنید.

امیدوارم این مقاله جامع براتون مفید واقع شده باشه. اگه سوالی داشتید حتما برامون کامنت کنید

منبع

 

بهراد شرمسار
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *