آموزش کاهش پینگ + روش تضمینی

آموزش کاهش پینگ

سلام به همه همراهان همیشگی بازی کی در این مقاله با هم کاربردی ترین روش کاهش پینگ را بررسی میکنیم.

پینگ چیست؟

پینگPing) یک ابزار شبکه‌ای است که برای آزمایش میزان دسترسی‌پذیری یک میزبان در شبکهٔ پروتکل اینترنت به کار می‌رود و می‌تواند زمان رفت و برگشت برای بسته‌های فرستاده شده از میزبان تا یک رایانهٔ مقصد را بر حسب میلی ثانیه محاسبه کند.

پینگ به وسیله فرستادن یک بسته درخواست انعکاس با پروتکل ICMP به هدف منتظر ماندن برای گرفتن پاسخ از نوع ICMP عمل می‌کند. در این فرایند زمان رفت و برگشت محاسبه می‌شود و هر گونه از دست دادن بسته ثبت می‌شود. در آخر نتیجه چاپ شده از این فرایند، جمع‌بندی‌های آماری از پاسخ بسته‌های رسیده شامل بیشترین، کمترین، میانگین زمان رفت و برگشت بسته‌ها و گاهی انحراف معیار از این میانگین خواهد بود.

کاربرد ابزار پینگ، بیشتر برای آزمایش وصل بودن یا نبودن کامپیوتر میزبان می‌باشد؛ اگر شبکه ارتباطی به درستی ایجاد شده باشد زمان تأخیر بین دو کامپیوتر به نمایش در خواهد آمد. پینگ، گزینه‌های خط فرمانی مختلفی دارد که در هر سیستم‌عاملی متفاوت است که می‌تواند بنا به نیاز ما حالت‌های خاص عملیاتی را فعال کند. این گزینه‌ها می‌توانند سایز بستهٔ آزمایشی را تغییر اندازه دهد، یا انجام پینگ به صورت تکراری برای دفعات محدود یا انجام دادن سیل پینگ ping flood (نوعی از حملات DoS) است.

سازوکار اندازه‌گیری تأخیر اتصال با پینگ، آن‌چنان پیچیده نیست و در مراحل زیر خلاصه می‌شود:

  • کامپیوتر شما یک بسته‌ی کوچک داده (در اصطلاح شبکه به‌نام پکت شناخته می‌شود) به کامپیوتر دیگر (سرور وب‌سایت یا هر کامپیوتر در یک شبکه) ارسال می‌کند. فراموش نکنید اینترنت شبکه‌ی کامپیوتری جهانی است و پینگ را می‌توان در کاربردهای شبکه‌ی داخلی بین کامپیوترهای یک خانه یا دفتر کار هم آزمایش کرد.
  • کامپیوتر مقصد، پکت داده را دریافت می‌کند که درخواست پاسخ هم در آن وجود دارد.
  • کامپیوتر مقصد، پاسخ را به‌سمت شما ارسال می‌کند.

سه مرحله‌ی بالا، یک پینگ را تشکیل می‌دهد که اندازه‌گیری رفت‌وآمد پکت، مقدار پینگ خواهد بود. . دستور مذکور چهار پکت داده را به سرور . درنهایت هم، گزارشی کلی از پینگ و مقدار میانگین آن مشاهده می‌کنید. برای اجرای این دستور و اندازه‌گیری پینگ اتصال به هر وب‌سایت کافی است خط فرمان ویندوز را از منو استارت و نوشتن عبارت cmd اجرا کنید. سپس در پنجره‌ی بازشده، دستور را با یک فاصله و سپس دامین کامل وب‌سایت هدف بنویسید

همانطور که گفتیم هرچه پینگ کوتاه تر باشد بهتر است. پینگ صفر یعنی رایانه ی ما به صورت بی وقفه با رایانه ی مقصد در ارتباط باشد.

با توجه به قوانین فیزیک، حتی بخش بسیار کوچکی از یک داده، که بتوان آن را بسته نامید، برای انجام مسیر رفت و برگشت زمانی را نیاز خواهد داشت. حتی اگر داده های شما در کابل های فیبر نوری ارسال و دریافت شوند، با محدودیت سرعت نور مواجه هستند. از سویی دیگر نیز به دلیل وجود روترهای واسطه که بسته های داده ای را دریافت کرده و آنها را به اتصالات دیگر می فرستند باز هم در رفت و آمد بسته ها محدودیت ایجاد می شود.

اگر شما قصد اجرای دستور پینگ را در سرور محلی (Localhost) بر روی رایانه خود داشته باشید، در واقع شما از رایانه خود خواسته اید تا بسته ها را از خودش به خودش ارسال کند و در این حالت شما زمان پینگ را صفر میلی ثانیه خواهید دید. به عبارتی این یعنی رایانه ها می تواند با خودشان به صورت بلادرنگ ارتباط داشته باشند. البته در این شرایط نیز باز هم نمی توان زمان صفر مطلق را برای انجام پینگ انتظار داشت، چرا که برای اجرای دستور توسط نرم افزار مربوطه زمانی هر چند بسیار کوتاه، نیاز خواهد بود. اما به هر حال این زمان آنقدر کم است که می توانیم از آن چشم پوشی کرده و زمان صفر میلی ثانیه برای ارتباط رایانه با خودش را در نظر بگیریم.

آموزش کاهش پینگ

آموزش کاهش پینگ

راهکاری تضمینی برای کاربران ویندوز

ابتدا با استفاده از دکمه های ویندوز و R وارد Run شده و دستور CMD را تایپ و اجرا کنید تا وارد محیط Command شوید.دستور ping 8.8.8.8 -t را در CMD وارد کنید و اینتر را بزنید، مقدار پینگ اینترنت خود را بر حسب میلی ثانیه مشاهده خواهید کرد که به صورت مداوم نمایش داده میشود.از طریق آی پی 192.168.1.1 وارد قسمت تنظیمات مودم شده و از قسمت Status میتوانید دکمه Disconnet را بزنید سپس کانکت کنید تا رنج آی پی تغییر کرده و به روتر دیگری متصل شوید تا پینگ اینترنت بهتر شود.گاهی اوقات این روش برای بعضی از ISP ها کارایی نداشته زیرا از یک روتر استفاده میکنند و تاثیری در پینگ نخواهد داشت. در این صورت میتوانید از یک سرویس VPN اروپا استفاده کنید و دوباره پینگ خود را تست کنید و مشاهده خواهید کرد که تاثیری زیادی در پایین آوردن پینگ خواهد داشت.

اما در کل میتوان گفت مهم ترین راهکار در راستای دستیابی به سرعت بالاتر می‌وانید انجام دهید، ارتقاء مودم یا روتر است. تجهیزات به روزتر به شما این قول را می‌دهند که سیگنال را در سریع‌ترین زمان ممکن به سرور مورد دنظر ارسال کنند. به این ترتیب استفاده از سخت افزار به روز هم می‌تواند روی کاهش پینگ تاثیرگذار باشد.

امیدوارم به درک کاملی از مفهوم آن و روش کاهش ان دست یافته باشید )):

منتظر کامنت هاتون هستیم.

بهراد شرمسار
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *