بررسی بازی رینبو سیکس( Rainbow Six Siege)در سال 2020

بررسی بازی رینبو سیکس

سلام به همه همراهان همیشگی بازی کی امروز قراره با هم به بررسی بازی رینبو سیکس( Rainbow Six Siege) بپردازیم و اون رو همه جوره بررسی کنیم پس  تا اخر این مقاله همراهمون باش.

بازی رینبو سیکس( Rainbow Six Siege)

lancy’s Rainbow Six Siege یک بازی ویدیویی تیرانداز تاکتیکی آنلاین است که توسط Ubisoft Montreal ساخته شده و توسط Ubisoft منتشر شده است. در تاریخ 1 دسامبر 2015 برای مایکروسافت ویندوز ، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان در سراسر جهان منتشر شد. این بازی دقیقاً پنج سال بعد در تاریخ 1 دسامبر سال 2020 برای PlayStation 5 و Xbox Series X / S منتشر شد. بازی تاکید زیادی بر تخریب محیط زیست و همکاری بین بازیکنان دارد. هر بازیکن کنترل یک مهاجم یا یک مدافع را در حالت های مختلف گیم پلی مانند نجات یک گروگان ، خنثی سازی بمب و کنترل یک هدف در اتاق به عهده می گیرد. این عنوان هیچ مبارزاتی ندارد اما شامل مجموعه ای از ماموریت های کوتاه و آفلاین است که “موقعیت ها” نامیده می شوند و به تنهایی قابل بازی هستند. این مأموریت ها روایتی آزاد دارند و متمرکز بر استخدام هایی است که دوره های آموزشی را برای آماده سازی آنها برای برخوردهای آینده با “ماسکهای سفید” ، گروه تروریستی تهدید کننده امنیت جهان ، متمرکز می کنند. Siege ورود به مجموعه Rainbow Six و جانشین Tom Clancy’s Rainbow 6: Patriot است ، یک تیرانداز تاکتیکی که بیشتر تمرکز خود را بر روی داستان داشت. پس از آنکه سرانجام پاتریوت ها به دلیل نقص فنی لغو شدند ، یوبی سافت تصمیم گرفت حق رای دادن را مجدداً راه اندازی کند. این تیم هسته حق رایانه Rainbow Six را ارزیابی کرد و معتقد بود که به بازیکنان اجازه می دهد شخصیت های برتر ضد تروریست در سراسر جهان را جعل کنند بیشتر از همه مناسب این بازی است. برای ایجاد شرایط واقعی محاصره ، تیم با واحدهای واقعی مبارزه با تروریسم مشورت کرد و نمونه های واقعی محاصره مانند محاصره سفارت ایران در سال 1980 را بررسی کرد. با پشتیبانی از AnvilNext 2.0 ، این بازی همچنین از فناوری RealBlast Ubisoft برای ایجاد محیط های تخریب پذیر استفاده می کند.این نمایشگاه که در Electronic Entertainment Expo 2014 اعلام شد ، چهار نامزدی از جوایز منتقدان بازی شامل بهترین نمایش را دریافت کرد. بازی با استقبال بیشتر منتقدان چند نفره متشنج بازی و تمرکز روی تاکتیک ها ، با استقبال کلی منتقدان روبرو شد. با این حال ، این بازی به دلیل سیستم پیشرفت و کمبود محتوا مورد انتقاد قرار گرفت. فروش اولیه ضعیف بود ، اما با توجه به اینکه Ubisoft مدل “بازی ها را به عنوان سرویس” برای بازی در نظر گرفت و متعاقباً چندین بسته از محتوای بارگیری رایگان را منتشر کرد ، پایه پخش کننده بازی به میزان قابل توجهی افزایش یافت. چندین سال پس از انتشار بازی ، برخی از منتقدان Siege را به دلیل پیشرفت های به روزرسانی شده پس از عرضه ، به عنوان یکی از بهترین بازی های چند نفره در بازار مدرن ارزیابی کردند. این شرکت با ESL همکاری کرد تا Siege را به یک بازی esports تبدیل کند. در فوریه 2019 ، این بازی از 45 میلیون بازیکن ثبت شده در همه سیستم عامل ها پیشی گرفت

داستان بازی + وقابع بازی

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege یک بازی تیراندازی اول شخص است که در آن بازیکنان از اپراتورهای مختلف تیم Rainbow استفاده می کنند. اپراتورهای مختلف دارای ملیت ، سلاح و ابزار مختلف هستند.  بازی دارای یک ساختار نامتقارن است که به موجب آن تیم ها همیشه در انتخاب توانایی های خود متعادل نیستند. واحدهای پایه ضد تروریسم (CTU) موجود برای بازی عبارتند از: تیم نجات گروگان آمریکایی (در بازی با نام FBI SWAT) ، SAS انگلیس ، GSG-9 آلمانی ، Spetsnaz روسی و GIGN فرانسه ، هر یک که دارای چهار اپراتور در واحد تقسیم شده بین مهاجمان و مدافعان است (واحدهای دیگر بعداً از طریق محتوای قابل بارگیری اضافه شدند ، به زیر مراجعه کنید). بازیکنان همچنین به یک اپراتور “Recruit” دسترسی دارند که می تواند به ازای داشتن یک ابزار منحصر به فرد یا توانایی شخصی سازی سلاح خود ، مجموعه ای از تجهیزات انعطاف پذیرتر را انتخاب کند. بازیکنان می توانند قبل از شروع دور ، از هر واحدی که در حال دفاع یا حمله است ، هر اپراتور را انتخاب کنند ، نقاط تخمریزی و همچنین ضمیمه های روی اسلحه خود را انتخاب کنند اما پس از شروع دور مجاز به تغییر گزینه نیستند. یک فروشگاه درون بازی به بازیکنان امکان می دهد اپراتورها یا لوازم آرایشی را با استفاده از ارز درون بازی “Renown” خریداری کنند که در پایان مسابقات از اقدامات انجام شده در بازی بدست می آید. حالت های مختلف گیم پلی با نرخ های مختلف به شهرت می رسند ، با مسابقات رده بندی بیشترین پتانسیل ضرب مشهور در هر مسابقه. بازیکنان همچنین می توانند “چالش های” درون بازی را به دست آورند تا شهرت کمی کسب کنند. نرخ بهره مشهور همچنین می تواند تحت تأثیر “تقویت کننده” های درون بازی باشد که به بازیکن 100٪ افزایش در کل شهرت کسب شده برای مدت زمان مختلف از 24 ساعت شروع می کند. یک ارز برتر معروف به “اعتبار R6” نیز می تواند با استفاده از ارز دنیای واقعی خریداری شود تا اپراتورها در بازی یا سایر محصولات آرایشی سریعتر عمل کنند.

عکسی از بازی رینبو سیکس

وقتی دور در یک مسابقه آنلاین شروع می شود ، مهاجمان یکی از چندین نقطه تخم ریزی را برای حمله خود انتخاب می کنند در حالی که مدافعان همان کاری را انجام می دهند که از آن دفاع می کنند. سپس یک دوره آماده سازی یک دقیقه ای آغاز می شود که در آن به مهاجمان کنترل می شود هواپیماهای بدون سرنشین دارای چرخ مکانوم برای جستجوی اپراتورهای دشمن ، تله ها و استقرارهای دفاعی علاوه بر هدف (های) هدف ، نقشه را برای جستجوی نقشه های دشمن جستجو کنند.  در حالی که مخالفان دفاعیات خود را ایجاد می کنند و سعی می کنند بدون کشف جزئیات (اهداف) دفاعی و هدف ، عمدتا از طریق نابودی هواپیماهای بدون سرنشین ، این کار را انجام دهند.  نقشه های موجود در بازی به منظور تشویق مبارزه در محله های نزدیک طراحی شده اند و بازیکنان نمی توانند تا پایان یک دور مجدداً بازیابی کنند. بازیکنانی که توسط حریفان کشته شدند می توانند وارد “حالت پشتیبانی” شوند که به آنها امکان می دهد به دوربین های بدون سرنشین و دوربین های امنیتی دسترسی پیدا کنند تا بتوانند با اطلاع از مکان ها و فعالیت های حریف به تیم خود کمک کنند.  مسابقات فقط برای چهار دقیقه ای و برای یک مرتبه سه دقیقه طول می کشد. کار تیمی و همکاری در محاصره تشویق می شود و بازیکنان برای تکمیل هدف و شکست تیم دشمن باید از توانایی های مختلف خود استفاده کنند.  ارتباط بین بازیکنان نیز بسیار تشویق می شود.

مقاله پیشنهادی: دانلود بکاپ استیم رینبو سیکس

این بازی همچنین دارای حالت تماشاچی است که به بازیکنان امکان می دهد یک مسابقه را از زوایای مختلف مشاهده کنند.  این بازی تاکید زیادی بر تخریب محیط زیست دارد با استفاده از سیستم تخریب رویه. بازیکنان می توانند با کاشت مواد منفجره بر روی آنها ساختارها را بشکنند ، یا برای ایجاد سوراخ گلوله به دیوار شلیک کنند.  بازیکنان ممکن است از طریق تخریب محیط زیست به مزایای تاکتیکی دست یابند و هدف این سیستم تشویق بازیکنان به استفاده از خلاقیت و استراتژی است.  یک سیستم نفوذ گلوله ارائه می شود که در آن گلوله هایی که از سازه عبور می کنند آسیب کمتری به دشمنان وارد می کنند. علاوه بر تخریب ، بازیکنان تیم مدافع می توانند تعداد محدودی از استحکامات سنگین را بر روی دیوارها و سپرهای قابل استقرار در اطراف خود برای محافظت نصب کنند. این موارد را می توان از طریق وسایل نقض ، مواد منفجره یا با استفاده از ابزارهای خاص اپراتور در مورد موارد قبلی از بین برد. به منظور جلوگیری از پیشرفت مهاجمان ، مدافعان می توانند تله هایی مانند سیم خاردار و سیم های لیزری انفجاری را در اطراف نقشه ها قرار دهند.  فضای عمودی یکی از عناصر اصلی گیم پلی در نقشه های بازی است: بازیکنان می توانند سقف ها و کف ها را با استفاده از اتهامات نقض تخریب کنند و با تجاوز به پنجره ها به دشمنان کمین کنند. سلاح های قدرتمندی مانند نارنجک و شارژ شکسته بسیار ارزشمند است ، زیرا فقط مقدار محدودی را می توان بصورت گلوله ای استفاده کرد.

آشنایی با بخش و حالت های مختلف بازی

در هنگام راه اندازی ، این بازی دارای 11 نقشه  و 5 حالت مختلف گیم پلی بود که هم شامل PVE و هم PVP است. با محتوای قابل بارگیری (DLC) پس از راه اندازی با چهار نقشه اضافی از سال اول و سه نقشه از سال دو منتشر شده است – در حال حاضر 20 نقشه قابل پخش است. حالت های گیم پلی ویژه شامل: گروگان گیری: یک حالت چند نفره رقابتی ، که در آن مهاجمان باید گروگان را از مدافعان استخراج کنند ، در حالی که مدافعان باید با از بین بردن تمام تیم مهاجم یا دفاع موفقیت آمیز از گروگان ، تا زمان انقضا زمان از وقوع آن جلوگیری کنند. اگر تیم حمله کننده یا مدافع به طور تصادفی به گروگان آسیب برساند ، باعث “گروگانگیری” شود ، روش ثانویه پیروزی می تواند رخ دهد. اگر تیم حریف بتواند از احیای گروگان جلوگیری کند ، و گروگان خونریزی کند و بمیرد ، آنها برنده خواهند شد.  بمب: یک حالت چند نفره رقابتی ، که در آن مهاجمان وظیفه دارند یکی از دو بمب را پیدا و خنثی کنند. مدافعان باید مهاجمان را با کشتن همه آنها یا از بین بردن تخریب کننده متوقف کنند.  اگر همه مهاجمین پس از کاشت تخریب کننده کشته شوند ، بازهم باید برای یک پیروزی مدافع ، تخریب کننده را از بین برد. منطقه امن: یک حالت چند نفره رقابتی ، که در آن مدافعان باید از یک اتاق با یک ظرف زیست خطر محافظت کنند ، در حالی که مهاجمان باید راه خود را بکشند و آن را ایمن کنند. این مسابقه زمانی تمام می شود که همه بازیکنان یک تیم کشته شوند یا هنگامی که هیچ مدافعی در اتاق وجود ندارد ، توسط مهاجمان امنیت محفظه ایمنی را حفظ می کند.  Tactical Realism: نوعی حالت استاندارد چند نفره رقابتی است که با انتشار DLC Operation Skull Rain اضافه شده است. حالت بازی با تأکید بیشتر بر واقع گرایی و کار تیمی ، از بین بردن بیشتر عناصر نمایشگر سر به جلو (HUD) ، توانایی علامت گذاری بر روی حریفان ، و توانایی دیدن خطوط هم تیمی ها از طریق دیوارها ، در عین حال اضافه کردن یک واقع گرایانه سیستم مدیریت مهمات.  این حالت دیگر در بازی نیست اما برخی از جنبه ها در حالت های چند نفره دیگر است. Terrorist Hunt: حالت چند نفره انفرادی  یا مشارکتی برای حداکثر پنج بازیکن. بازیکنان نقش مهاجم یا مدافع را بر عهده می گیرند و باید در برابر حالتهای مختلف مانند Bomb ، Hostage یا Elimination (Bomb، Hostage یا Elimination) با موجهای دشمن کنترل شده توسط هوش مصنوعی مبارزه کنند.موقعیت ها: مهمترین مولفه بازی تک نفره بازی ، با 10 ماموریت انفرادی و 1 تعاونی چند نفره که به عنوان آموزش مقدماتی و تعاملی مکانیک بازی عمل می کنند. شیوع: یک رویداد زمان محدود منحصر به عملیات Chimera ، شیوع یک تیم 3 نفره را در یک محیط همکاری PVE در برابر تهدید زیست زیستی فرازمینی ، یعنی اشکال به شدت جهش یافته AI که از انگل بیگانه گفته می شوند ، کنترل می کند. دو مشکل برای این حالت وجود دارد ، که اصلی ترین تفاوت آنها شامل آتش سوزی دوستانه بر روی سخت تر بود.  گذرگاه: رویدادهای تصادفی با زمان محدود که عناصر حالت های موجود را اصلاح می کند و در مقیاس کوچکتر از حالت های بازی فصلی است ، این شامل رویداد Golden Gun است  رویدادهای فصلی: رویدادهای زمان محدودی که برای یک فصل در دسترس هستند. این حالت ها به طور معمول حالت های بازی در مقیاس بزرگ هستند که کاملاً منحصر به بمب معمولی ، منطقه امن یا بازی گروگان هستند

اتفاقی عجیب راجب بازی رینبو سیکس( Rainbow Six Siege) که احتما نمیدانستید

سه سال پس از غیرفعال کردن برنامه رنگین کمان ، فعالیت های تروریستی دوباره زنده می شود ، برجسته ترین ماسک سفید. اهداف تروریست ها ناشناخته است ، با این حال آنها باعث ایجاد هرج و مرج در سراسر جهان می شوند.  برای مقابله با این تهدید رو به افزایش ، برنامه توسط رهبر جدیدی که به سادگی به نام شش (با صدای آنجلا باست) شناخته می شود ، دوباره فعال می شود. شش گروهی از نیروهای نیروهای ویژه از کشورهای مختلف را برای مقابله و مبارزه با ماسکهای سفید جمع می کند. افراد تازه وارد چندین تمرین را انجام می دهند تا آنها را برای مواجهه های بعدی با ماسکهای سفید آماده کنند ، برای انجام عملیات نجات گروگان و از بین بردن بمب آموزش ببینند. سرانجام ، ماسکهای سفید حمله شیمیایی به دانشگاهی (به نام دانشگاه بارتلت) انجام می دهند و افراد تازه کار برای خلع سلاح بمب ها و از بین بردن حضور دشمن اعزام می شوند. این عملیات یک موفقیت عظیم است ، اگرچه تلفات جانی نیز در پی دارد. داستان با تایید شش نفر مبنی بر اینکه دوباره فعال شدن تیم Rainbow بهترین و تنها انتخاب در زمانی پر از خطرات و عدم اطمینان است ، پایان می یابد. تیم Rainbow برای مأموریت بعدی خود آماده است – برای شکار رهبر دشمن خود – و آنها آماده هستند تا از ملت خود در برابر تروریست ها محافظت و دفاع کنند.

تریلر بازی

در ادامه میتونید ویدئوی تریلر بازی رینبو سیکس( Rainbow Six Siege) را مشاهده کنید

رینبو سیکس مدام در حال توسعه است

پیشینیان بازی 6 Clancy’s Rainbow  ، یک تیرانداز تاکتیکی بود که در سال 2011 اعلام شد. این تمرکز بر روایت بود ، و در مبارزات داستانی بسیاری از صحنه های برش و حوادث فیلمنامه ای ارائه شده است. با این حال ، بازی اندکی پس از اعلام آن در جهنم توسعه یافت. موتور قدیمی و تغییر مکرر بازی مانع پیشرفت توسعه می شد و کیفیت بازی در حد مطلوبی نبود.  علاوه بر این ، برنامه ریزی شده بود که در کنسول های بازی ویدیویی نسل هفتم که توانایی پردازش مکانیک های بازی خاصی را ندارند ، منتشر شود. تیم با دیدن ورود نسل جدیدی از کنسول ها ، می خواست از این فرصت استفاده کند و یک بازی پیشرفته تر از نظر فنی ایجاد کند.  در نتیجه ، Ubisoft تصمیم به لغو Patriot گرفت و تیم جدیدی متشکل از 25 نفر را تشکیل داد تا ایده هایی برای راه اندازی مجدد سریال ارائه دهند.  برای ایجاد طراوت در بازی جدید ، فقط برخی عناصر چند نفره حفظ شدند زیرا تیم کوچک بازی را به سمت دیگری هدایت کرد. آنها هسته سری Rainbow Six را ارزیابی کردند ، که فکر می کردند عضویت در یک تیم ضد تروریستی است که در سراسر جهان برای مقابله با حملات تروریستی خطرناک سفر می کند – عملیاتی که معمولاً رویارویی شدید بین مهاجمان و مدافعان است. با این حال ، تیم می خواست این ایده ها را در قالب چند نفره جای دهد که پایداری بازی را افزایش دهد. این ها به ایده های اصلی بازی تبدیل شدند. از آنجا که تیم سازنده امیدوار بودند كه این بازی می تواند به طور مكرر پخش شود ، تیم تصمیم گرفت كه تمام منابع خود را برای توسعه چند نفره بازی اختصاص دهد و مبارزات تک نفره را رها كرد. توسعه بازی رسماً در ژانویه 2013 آغاز شد. Ubisoft Montreal ، سازنده Patriot ، توسعه بازی را بر عهده گرفت و دفاتر Ubisoft در بارسلونا ، تورنتو ، کیف ، شانگهای و چنگدو به آنها کمک کردند. این بازی در ابتدا Rainbow Six Unbreakable نامیده می شد ، عنوانی که نه تنها مکانیک تخریب بازی بلکه طرز فکر تیم سازنده را نیز بازتاب می داد ، که مجبور بودند بازی ای را ارائه دهند که زمانی در جهنم توسعه گیر کرده بود.  طبق گفته الكساندر ریمی ، مدیر برند ، تیم نسبت به دید جدید خود نسبت به بازی اطمینان داشت اما وقتی آن را فاش كردند بسیار عصبی بود و متوجه می شد كه تغییر جهت بعضی از هواداران را ناامید می كند.

رینبو سیکس

طراحی بازی و آشنا شدن با شخصیت های بازی

تیم 150 نفره عمدتاً از پیشکسوتان تیرانداز اول شخص یا بازیکنان قدیمی Rainbow Six تشکیل شده بود. علی رغم داشتن دانش قبلی در مورد نحوه کار این نوع بازی ها ، تیم تصمیم گرفت نمونه های تاریخی عملیات ضد تروریستی ، از جمله محاصره سفارت ایران در لندن در سال 1980 ، هواپیماربایی هواپیمای Lufthansa Flight 181 در سال 1977 و بحران گروگان گیری تئاتر مسکو در سال 2002 را مطالعه کند تا اطمینان حاصل شود که به تصویر کشیدن این عملیات دقیق و مناسب بود. این تیم همچنین با واحدهای مبارزه با تروریسم ، مانند گروه ملی مداخله ژاندارمری (GIGN) ، برای نظرات خود در مورد نحوه واکنش آنها در هنگام نجات گروگان ، مشورت کرد.  به گفته Xavier Marquis ، مدیر خلاق بازی ، داشتن مأموریت نجات گروگان در بازی به خلق یک داستان همه گیر کمک کرد. با اجازه دادن به بازیکنان برای کنترل کنترل اپراتوری که وظیفه نجات بی گناهان را بر عهده دارد ، به آنها هدف و اولویت می بخشد. آنها باید در برخورد با شرایط محتاط باشند و تمام تلاش خود را بکنند تا به گروگان آسیب نرسانند. این امر باعث پیشرفت بیشتر کار تیمی بین بازیکنان و ترغیب آنها به برنامه ریزی قبل از حمله می شود و بازی را واقع بینانه تر ، متشنج تر و غوطه ورتر می کند.  تیم برای ایجاد احساس واقعی تر در بازی ، مکانیکی به نام “گروگان زنده” را برای کنترل رفتار شخصیت گروگان معرفی کرد – به عنوان مثال سرفه در صورت وجود گرد و غبار در هوا یا محافظت از وی در صورت تیراندازی در این نزدیکی.مکانیک تخریب محیط زیست یکی از مهمترین عناصر بازی بود. هنگامی که توسعه بازی آغاز شد ، تیم داخلی سازنده کار خود را در مورد RealBlast Destruction به پایان رساندند ، موتوری که “از نظر رویه ای همه چیز را خراب می کند” و محیط را بازسازی می کند.  تیم سازنده فکر کردند که این فناوری متناسب با سبک بازی و گیم پلی بازی است و تصمیم گرفتند از آن استفاده کنند.  این جنبه از بازی در طول توسعه به طور فزاینده ای مهم شد و تیم مدت زمان طولانی را صرف اطمینان از صحت این تخریب ها کرد. در نتیجه ، تیم یک سیستم پارگی مبتنی بر مواد را اجرا کرد ، که در آن اشیا environmental محیطی از مواد مختلف واکنش های مختلفی را در برابر حملات بازیکنان نشان می دهند.  برای ارائه بافت بازی ، تیم از رندر فیزیکی استفاده کرد ، حتی اگر در مراحل اولیه بازی به دلیل مشکلات موتور بازی بی نتیجه باشد. از یک بانک مواد و یک ماده نقاش برای ایجاد بافت برای اشیا environmental محیطی هنگام آسیب دیدن یا تخریب استفاده شد. این تیم همچنین نشانه های بصری ظریفی را برای کمک به بازیکنان در تشخیص تخریب یا عدم تخریب ساختار ، در مقابل بازیکنان “منحرف کننده” با اشارات واضح تر ، به کار برد.مکانیک تخریب ، یوبی سافت را وادار کرد که روش طراحی سطح خود را تغییر دهد ، زیرا آنها باید اطمینان حاصل کنند که هنگام تخریب قسمتهایی از محیط ، سطح هنوز منطقی و واقع بینانه است.طبق گفته یوبی سافت ، “کار تیمی ، تاکتیک ها و تنش” سه ستون مهم بازی بود. این تیم در ابتدا بر روی یک ویژگی بازسازی کار می کرد ، به بازیکنان اجازه می داد تا پس از کشته شدن در بازی ، دوباره به آنها بپیوندند. با این حال ، تیم پس از چندین تورنمنت داخلی متوجه شد که برخی از کارمندان آنها همیشه در یک مسابقه پیروز می شوند. آنها نتیجه گرفتند که سیستم respawn به سود بازیکنان قدرتمند عمل می کند و مهارت فردی را بالاتر از کار تیمی قرار می دهد  ، که متناسب با تمرکز سازنده روی تاکتیک های بازی نیست. حذف ویژگی respawn به معنای عواقب بیشتری برای خطرپذیری بود و بازیکنان برای زنده ماندن و رسیدن به اهداف باید به بازیکنان تیم خود اعتماد کنند. به گفته کریس لی ، طراح بازی ، تیم در ابتدا نگران بود که این سیستم فقط مورد توجه بازیکنان هاردکور قرار گیرد. با این حال ، پس از چندین آزمایش ، آنها دریافتند که حذف سیستم respawn چالش های جدیدی را برای بازیکنان قدرتمند ایجاد می کند و آنها را مجبور به همکاری با هم تیمی های خود می کند – در حالی که به بازیکنان ضعیف تری که مایل به وقت گذاشتن ، برنامه ریزی اقدامات خود و استراتژیک هستند ، پاداش می دهدسیستم گیم پلی او به گونه ای طراحی شده بود که بازیکنان می توانند آزادی زیادی داشته باشند. در نتیجه ، تیم “Golden 3C Rules” را اجرا می کند

رینبو سیکس

. بازیکنان همیشه اعمال و حرکات خود را کنترل می کنند و تیم عمداً از هر انیمیشنی که باعث اختلال در بازیکنان شود ، اجتناب می کند. در نتیجه ، اقداماتی از قبیل تنظیم مواد منفجره ، یا قرار دادن اتهام نقض ، می توانند بلافاصله لغو شوند تا بازیکنان بتوانند واکنش نشان دهند و شلیک کنند. دوربین بازی فقط هنگام حرکت بازیکن حرکت می کند ، زیرا تیم نگران بودند که تغییر زاویه دوربین منجر به مرگ بازیکنان در بازی شود. یک سیستم بدون گره به بازی وارد شد تا بازیکنان بتوانند کنترل بیشتری بر دید خود داشته باشند.  طبق گفته یوبی سافت ، این مکانیزم کنترل ورودی باعث می شود که بازی “طبیعی” و “روانتر” شود. این به این دلیل است که به بازیکنان اجازه می دهد تمرکز خود را بر برنامه ریزی و هماهنگی بگذارند ، نه اینکه فکر کنند دوربین یا محیط در عملکرد آنها تداخل می کند. چندین عنصر گیم پلی حذف شده یا از بازی نهایی حذف شدند. یکی از ویژگی های پیشینیان آن یعنی جوخه های کنترل شده هوش مصنوعی از مأموریت های تک نفره حذف شد. این تصمیم به این دلیل اتخاذ شد که تیم می خواست بازیکنان به جای رایانه با یک تیم کنترل شده توسط بازیکنان واقعی بازی کنند. این تیم یک بار به فکر افزودن یک ویرایشگر نقشه بودند تا بازیکنان بتوانند نقشه های خود را طراحی کنند ، اما این طرح هرگز عملی نشد. نشانگرهای ضربه ، که نشان دهنده آسیب دیدگی به حریف است ، برداشته شدند زیرا تیم از این ترس داشت که بازیکنان با “پاشیدن دیوارها با شلیک گلوله” از سیستم سو abuse استفاده کنند و از مارکرهای ضربه ای برای تعیین مکان دشمنان استفاده کنند. بازیکنان نمی توانند در بازی بپرند ، زیرا اپراتورهای واحد ضد تروریستی در زندگی واقعی هنگام انجام مأموریت خود نمی پرند.  طبق گفته لوئی فیلیپ ، مدیر صوتی بازی ، این تیم در ابتدا از موسیقی و صداهای شدید برای ایجاد تنش استفاده می کردند. با این وجود ، تیم متوجه شد که بهترین ایده برای ایجاد یک فضای متشنج ، ایجاد صدای بازیکنان دیگر است که اغلب غیر منتظره هستند ، این ایده را کنار بگذارند. این تیم Navigation Sounds را ایجاد کرد که در آن صدایی که یک بازیکن می دهد با توجه به وزن ، زره و سرعت اپراتورهایشان تعیین می شود. استقرار ابزارها مانند تقویت و شارژ نقض ، صداهای بلندتری ایجاد می کند که ممکن است حضور بازیکن را نشان دهد. تیم فکر می کرد که این امر برای بازیکنان خوشایند خواهد بود و بر تجربه بازی آنها تأثیر می گذارد.  موسیقی این بازی توسط Paul Haslinger ساخته شده بود که روی امتیاز بازی های قبلی Rainbow Six و سری Far Cry کار کرده بود. آهنگساز او بن فراست بود که اولین موسیقی متن بازی ویدئویی خود را با Siege آغاز کرد. Leon Purviance در ساخت موسیقی به فراست و هاسلینگر کمک کرد.

فروشی باورنکردنی در سال 2015

در ماه مه 2015 ، مدیر عامل شرکت Ubisoft Yves Guillemot اعلام کرد که این شرکت انتظار دارد این فروش بیش از هفت میلیون فروش Far Cry 4 را در طول عمر خود به دلیل پشتیبانی پس از راه اندازی ، پشت سر بگذارد.  در هنگام راه اندازی این بازی ، آن در رتبه شش در نمودارهای نرم افزاری انگلستان قرار گرفت و 76000 نسخه خرده فروشی از هر سه سیستم عامل فروخت.  منتقدان تصور می کردند که عملکرد پرتاب بسیار جذاب و کم رنگ است. با این حال ، با ادامه پشتیبانی و به روزرسانی های پس از انتشار ، پایه بازیکنان از زمان شروع بازی دو برابر شده است. پس از عرضه سومین DLC در تابستان 2016 ، Skull Rain ، اندازه پایه بازیکن 40٪ افزایش یافت و این عنوان بیش از 10 میلیون بازیکن ثبت شده داشت. دو سال پس از راه اندازی ، این بازی به عنوان یکی از 40 بازی پرفروش خرده فروشی در انگلستان باقی مانده است.  عملکرد قدرتمند Siege در کنار Tom Clancy’s The Division (2016) و Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands (2017) تعداد کل بازیکنان حق رای Tom Clancy را به 44 میلیون نفر در سال 2017 رساند.

تصویری از بازی در آگوست 2017 ، یوبی سافت اعلام کرد که این بازی از 20 میلیون بازیکن عبور کرده و هر روز 2.3 میلیون بازیکن این بازی را انجام می دهند.  دو سال پس از شروع بازی ، Ubisoft اعلام کرد که این بازی از 25 میلیون بازیکن ثبت شده عبور کرده است.  از فوریه 2019 ، این بازی بیش از 45 میلیون بازیکن ثبت نام کرده بود.  منتقدان اتفاق نظر داشتند که در حالی که بازی پرتاب سنگینی داشت ، تلاش های Ubisoft در به روزرسانی بازی و رفع اشکالات ، کیفیت بازی را افزایش داده و بازی را به تجربه بهتری تبدیل کرده است.  IGN و Eurogamer این بازی را در سال 2018 مورد بازبینی قرار دادند و هر دو نتیجه گرفتند که بازی از زمان رونمایی به طور قابل توجهی بهبود یافته است. چندین سال پس از راه اندازی بازی ، برخی از منتقدان Siege را به عنوان یکی از بهترین بازی های چند نفره منتشر کردند که با تمجید از ویژگی های خاص آن و شباهت های آن با بازی های عرصه نبرد آنلاین چند نفره و تیراندازان قهرمان ، ستایش می شود.طبق گفته رمی ، تیم روی حفظ بازیکنان در یک سال پس از شروع بازی تمرکز کرد ، اما رشد پایه بازیکنان این بازی بیش از انتظارات آنها بود. وی این بازی را “وصیت نامه” بازی ها به عنوان الگوی خدماتی خواند.  جف گروب از VentureBeat دلیل بالا بودن میزان حفظ بازیکن در Siege و رویدادهای موفق eSports را به دلیل بروزرسانی های مداوم و مکرر Ubisoft در این بازی دانست. GameSpot Siege را “یکی از بزرگترین بازگشتهای جدید بازی AAA” توصیف کرد و بهترین اثبات نشان داد که مدل “games-as-a-service” به خوبی کار می کند و موفقیت خود را مدیون به روزرسانی های مداوم Ubisoft و جامعه پر رونق می داند.  هایدن تیلور از Gameindustry.biz روش های کسب درآمد یوبی سافت را ستایش کرد ، که کمتر از سایر شرکت های بازی مانند Electronic Arts تهاجمی بود. برخلاف عناوینی مانند Star Wars Battlefront II (2017) ، روش های کسب درآمد بازی و استفاده از جعبه های غنیمت با کمترین واکنش بازیکنان روبرو شد. وی افزود که Ubisoft با Siege “رویکرد ظریف و مستدل را که در تصویب ناشیانه و سنگین صنعت از مدلهای بازی به عنوان سرویس” از دست رفته است ، نشان داده است.  موفقیت پس از راه اندازی Siege ، اعتقاد یوبی سافت به این مدل را بیشتر تثبیت کرد. عناوین چند نفره آینده Ubisoft – مانند For Honor – این ساختار را به کار بردند ، که در آن شرکت DLC رایگان و به روزرسانی ها را چندین سال پس از انتشار رسمی بازی ارائه می دهد.

جدال سخت رینبو سیکس

در تاریخ 2 نوامبر 2018 ، یوبی سافت مونترال اعلام کرد که با حذف ارجاعات به مرگ ، جنسیت و قمار ، به منظور پیروی از مقررات کشورهای آسیایی ، “تغییرات زیبایی شناختی” در Rainbow Six Siege تام کلنسی را اعمال می کنند. با این حال ، این اعلامیه مخالفت جامعه بازی را به وجود آورد که معتقد بودند این تغییرات برای نسخه آینده بازی در چین اعمال می شود و این حرکت را به سانسور تشبیه می کند.  به دلیل فشار از طرف جامعه ، یوبی سافت مونترال در 21 نوامبر اعلام کرد که آنها تصمیم خود را برای تغییر تغییر می دهند ، “ما مکالمه با جامعه خود را از نزدیک در طی دو هفته گذشته دنبال کرده ایم ، در کنار بحث های منظم با تیم داخلی Ubisoft ما ، و ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که تجربه همه بازیکنان ما ، به ویژه بازیکنانی که از ابتدا با ما بوده اند ، تا آنجا که ممکن است به هدف اصلی هنری وفادار بمانند.  Ubisoft بر اساس بازی موبایل Ejoy Area F2 ، که Ubisoft ادعا کرد کلون Siege است ، در ماه مه سال 2020 علیه توسعه دهندگان چینی Ejoy و همچنین اپل و گوگل شکایت کرد Ubisoft اظهار داشت که “تقریباً همه جنبه های [F2] از [Siege] کپی می شود ، از صفحه انتخاب اپراتور گرفته تا صفحه امتیازدهی نهایی و همه چیز در این میان”. Ubisoft ادعا کرد که آنها تلاش کرده اند این بازی را از فروشگاه های اپلیکیشن اپل و گوگل حذف کنند اما آنها قادر به حذف نیستند و چون Area F2 یک بازی رایگان با تراکنش های خرد بود ، این دو شرکت از نقض حق نسخه برداری بهره مالی می بردند ، و بنابراین در دادخواست گنجانده شده است

حتما نظرتتون رو راجب این مقاله خیلی جامع برامون کامنت کنید.

بهراد شرمسار
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *